Preskoči na glavni sadržaj

Južina u glavi, Saša Jakšić

 Recenzija


Izdavač: Prof&graf

Rekla bih da volim domaće autore, ali nisam baš upoznata s njima tako da ću samo reći da volim knjige Saše Jakšić. 

Ovo mi je drugi roman koji sam pročitala od nje, ali nikako nije posljednji jer mi se njezin stil pisanja jako sviđa i jer obožavam njezinu tematiku.

"Ante Bašić, urednik časopisa i portala za muškarce se prijavljuje putem maila na kongres za medije i u žurbi zamijeni samo jedno slovo u mail adresi, te njegova prijavnica završi kod krive Katarine. Ili prave?

Katarina koja je primila njegov mail odmah ga obavještava o pogrešci, iskreno zabrinuta za njegovu prijavu, a u mailu ga je oslovila vrlo prisno - 'dragi Ante' - što je njega potaklo da joj se ponovo javi i nastavi dopisivanje s njom... Vrlo brzo, zaintrigirali su jedno drugo u toj razmjeni mailova, te on predlaže da se nađu na kavi. No tu počinju iskakati problemi..."

Počela sam čitati knjigu i na početku mi je bila jako slatka. Čitala sam i čitala, ali onda mi nije bilo baš jasno kako će se razvijati priča između Ante i Katarine. Mislila sam da postoje samo dvije opcije:

a) Njihovo dopisivanje će ostati samo online, nikad se neće upoznati uživo,

b) Upoznat će se uživo i takva poglavlja će biti baš napisana, neće biti u obliku mailova.

Bila sam u krivu. Postojala je i treća opcija.

Saša je stvarno cijelu knjigu napisala u obliku mailova i to je ispalo odlično. Iz njihovih mailova smo saznali sve što smo trebali znati. 

Obožavam ovakva slatka upoznavanja. Upoznali su se slučajno i tako su započeli prekrasnu priču svojih života. 

Meni su se likovi jako svidjeli. U potpunosti razumijem Katarinu i njezino pretjerano razmišljanje. Prošla sam kroz vezu na daljinu. Kod mene nije uspjela, ali znam kakav je osjećaj kad iz jedne poruke pročitate cijelu jednu priču. Kad vam jedna riječ ima više značenja i nikad ne znate što je točno mislila druga osoba jer ne možete prepoznati osjećaje u poruci. 

A Ante je bio baš divan. Svaki put je bio pažljiv i čekao je Katarinu. Čekao je da ju ljutnja prođe i da mu se ona javi, a kad se ne javi, on bi se javio prvi. 

Iako je odmah na početku rečeno koliko Ante i Katarina imaju godina, nisam dobila dojam da imaju toliko. Kad su se zaljubili, kao da su se vratili u mladost. Nekad je njihovo ponašanje pokazivalo koliko godina imaju jer su se ponašali mudro, ali nekad ih je ljubav ponijela i vratila u mladost. 

Ova knjiga me oduševila na previše načina. Ante i Katarina su mi preslatki i stvarno jako volim njihov odnos.

Saša ima stvarno nevjerojatno dobar način pisanja. Toliko vas uvuče u knjigu i likove da zajedno s njima plačete i smijete se. Mogla sam zamisliti kako su ljuto tipkali kad su se svađali, a isto tako mogla sam zamisliti kako su zaljubljeno gledali u ekran kad dobiju slatku poruku. Saša je to sve divno opisala i moja mašta je bila jako zaposlena. 

Ljubitelji ljubavnih romana, morate pročitati ovaj roman. Vjerujem da ćete uživati i da će vam se likovi uvući u kožu. Ako niste do sada ništa pročitali od Saše, morate to promijeniti jer ćete zbog nje jako zavoljeti domaće autore.



Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

Less, Andrew Sean Greer

 Recenzija  Izdavač: Mozaik Ja nisam baš za ovakve “lijepe” knjige. Nekako, navikla sam na ubijanje, romantiku i eventualno self help, ali ovako nešto je baš daleko od onoga što inače čitam.  “ Osrednji ste pisac na pragu pedesetog rođendana. Poštom vam stigne pozivnica za vjenčanje: vaš se bivši partner, s kojim ste bili devet godina, zaručio.  Ovaj poziv ne možete prihvatiti (bilo bi to suviše neugodno) ni odbiti (ne možete priznati poraz). Vaš je radni stol zasut nizom neprivlačnih pozivnica na književna događanja diljem svijeta. PITANJE: Kako šmugnuti iz grada? ODGOVOR: Pristanite na sve!” Knjiga je super, zanimljiva je, drži vas koncentriram na čitanje. Svakom stranicom sve vaš više zanima što će se dogoditi s Lessom, ali uopće nije za mene. Nisam navikla na tu lijepu književnost i baš mi je teško zbog toga. 

Preko puta, Carly Cesaire

 Recenzija Izdavač: Prof&Graf Mila dolazi iz Bjelovara u Zagreb kako bi započela novo poglavlje života – završiti fakultet, upoznati studentski život i možda pronaći svoje mjesto u svijetu. Njezin brat joj uspijeva srediti stan točno preko puta svog, koji dijeli s trojicom cimera. Novi grad, nove cimerice i potpuno drugačiji život donose joj uzbuđenje, ali i nesigurnost. Među bratovim cimerima je i Eugen – tajanstven, zatvoren mladić s pogledom boje čokolade koji na prvi pogled djeluje nedodirljivo. No iza njegovih zidova skriva se prošlost koja ga i dalje progoni. Kako se Mila i Eugen sve više približavaju, njihove emocije postaju sve jače, ali i opasnije jer prošlost ne prestaje kucati na vrata. Moram priznati da mi je knjiga bila poprilično dugačka. Inače nemam problem s romanima koji imaju puno stranica, ali ovdje sam imala osjećaj da ima previše sporedne radnje koja samo dodatno otežava čitanje. Sama osnovna priča mi je zapravo bila zanimljiva – dinamika između Mile i Eug...

Junaci, Stephen Fry

RECENZIJA Izdavač:  Mitopeja Junaci je drugi nastavak serijala Mythos. Ovo je roman o grčkoj mitologiji Stephena Fryja.   Kratki sadržaj: Ovo je roman o grčkim junacima koji dolaze nakon vremena bogova. Stephen  nam  je na svoj jedinstven način približio neke najpoznatije junake grčke mitologije i opisao nam njihove prepreke i dogodovštine. Svaki od junaka morao je proći kroz razne kušnje i zadatke kako bi zapravo postao junak. U ovoj knjizi upoznajemo Perzeja, Herakla, Belerofonta, Orfeja, Jazona, Atalantu(junakinju), Edipa te Tezeja. Iako vidimo poveznice između nekih junaka, svaki od njih ima svoju priču koja je jedva čekala biti nam ispričana. Ovo je jedan od onih romana koji vas privuku izgledom. Možda je to do mitopejinog izdanja, ali znam da me izgled svakako privukao, koliko god to površno zvučalo. Ali svi mi znamo, čim nam nešto izgleda lijepo, odmah mislimo da je super. I tako su me junaci privukli izgledom. Ali onda sam počela čitati. Naravno imala sam vel...