Preskoči na glavni sadržaj

Ponoćno sunce, Stephanie Meyer

Recenzija


Izdavač: Lumen

Nikad do sada nisam čitala Sumrak sagu. Pogledala sam filmove nekoliko puta. Čak se sjećam kako sam od prijateljice posudila bila CD zadnjeg dijela filma kako bih ga mogla pogledati. Kao veliki fan vampira i vukodlaka, filmovi su mi se svidjeli. 

Nekad kasnije opet sam pogledala filmove i nisu me toliko dojmili. I dalje su mi bili super, ali nije više to bila ta ljubav kakvu sam imala pa sam odlučila pročitati knjige. 

Nisam ih pročitala. Ovo je zapravo moje prvo susretanje sa Sumrak sagom u obliku knjige i mislim da nisam pogriješila. 

"Kad su se Edward Cullen i Bella Swan sreli u Sumraku, rodila se jedinstvena ljubav. No dosad smo znali samo Bellinu priču. U Ponoćnome suncu napokon čitamo Edwardovu.

Nezaboravna ljubavna priča između Belle i vampira Edwarda u Ponoćnom suncu dobiva nov i mračan obrat. Susret s Bellom najpotresniji je i najneobičniji događaj koji je Edward doživio otkad je postao vampir. Nove, očaravajuće pojedinosti o Edwardovoj prošlosti i dubina njegovih misli odaju nam zašto mu je ljubav prema Belli najveće iskušenje u životu. Bude li slijedio svoje srce, svoju žudnju, Bellu će dovesti u opasnost. Može li živjeti bez Belle?"

Dakle, ova je knjiga zapravo prvi dio cijelog serijala ali iz Edwardove perspektive. Knjiga me jednostavno oduševila. 

Edward mi je uvijek bio draži od Belle. Ona mi je znala biti naporna i zbog toga mi je baš drago što je ova knjiga bila moje upoznavanje s cijelim serijalom. Nakon ove knjige imam još veću želju pročitati ostale knjige. Imam želju uputiti se u Forks i započeti svoju avanturu. 

Jako mi se svidjelo što smo imali Edwardovu perspektivu na sve događaje. Ono što mi se nije svidjelo je to što je on bio jako velika uhoda i stalker. Pratio je svugdje Bellu i razumijem da ju je htio samo zaštititi, ali meni osobno bi to bilo previše. 

To što je ona to sve lako prihvatila isto je zabrinjavajuće, Edward se isto zabrinuo oko toga, jer realno kako je moguće da netko tako lako prihvati vampire, ubojstva i posebne moći? Znam znam, ovo je samo knjiga, u knjizi je sve moguće, ali ovo mi je bio nerealno. Inače treba malo više ljudima da prihvate takve činjenice.

Iako je Bella čudna, knjiga je odlična. Njezino ponašanje može nekad odvući pažnju s knjige i može vam doći da si želite udarati glavu od zid, ali sve se to preživi. 

Nema smisla da prolazimo detaljno kroz radnju jer imam osjećaj da ste svi upoznati s radnjom ovog serijala, a ako niste, upoznajte se. Mislim da će vam biti drago na takvom upoznavanju. 

Uistinu bi bilo divno kad bi Lumen preveo cijeli serijal, osmislio neku predivnu kutiju i učinio moj život ljepši jer mi je nemoguće za pronaći cijeli serijal za pristojnu cijenu, ali dobro. Možda se neka čuda dogode. 

Dakle, knjiga je odlična i nadam se da ću jednog dana pročitati Bellinu perspektivu da mogu usporediti ove dvije knjige. Veselim se tome.

A za vas, ako ste fan Sumrak sage, vampira ili čak vukodlaka, apsolutno uzmite ovu knjigu u ruke i pročitajte ju. Vjerujem da ćete uživati.

Dobro, možda vas Edward malo uplaši svojim mislila i stalkanjem, ali osim toga, uživat ćete. 





Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

Less, Andrew Sean Greer

 Recenzija  Izdavač: Mozaik Ja nisam baš za ovakve “lijepe” knjige. Nekako, navikla sam na ubijanje, romantiku i eventualno self help, ali ovako nešto je baš daleko od onoga što inače čitam.  “ Osrednji ste pisac na pragu pedesetog rođendana. Poštom vam stigne pozivnica za vjenčanje: vaš se bivši partner, s kojim ste bili devet godina, zaručio.  Ovaj poziv ne možete prihvatiti (bilo bi to suviše neugodno) ni odbiti (ne možete priznati poraz). Vaš je radni stol zasut nizom neprivlačnih pozivnica na književna događanja diljem svijeta. PITANJE: Kako šmugnuti iz grada? ODGOVOR: Pristanite na sve!” Knjiga je super, zanimljiva je, drži vas koncentriram na čitanje. Svakom stranicom sve vaš više zanima što će se dogoditi s Lessom, ali uopće nije za mene. Nisam navikla na tu lijepu književnost i baš mi je teško zbog toga. 

Preko puta, Carly Cesaire

 Recenzija Izdavač: Prof&Graf Mila dolazi iz Bjelovara u Zagreb kako bi započela novo poglavlje života – završiti fakultet, upoznati studentski život i možda pronaći svoje mjesto u svijetu. Njezin brat joj uspijeva srediti stan točno preko puta svog, koji dijeli s trojicom cimera. Novi grad, nove cimerice i potpuno drugačiji život donose joj uzbuđenje, ali i nesigurnost. Među bratovim cimerima je i Eugen – tajanstven, zatvoren mladić s pogledom boje čokolade koji na prvi pogled djeluje nedodirljivo. No iza njegovih zidova skriva se prošlost koja ga i dalje progoni. Kako se Mila i Eugen sve više približavaju, njihove emocije postaju sve jače, ali i opasnije jer prošlost ne prestaje kucati na vrata. Moram priznati da mi je knjiga bila poprilično dugačka. Inače nemam problem s romanima koji imaju puno stranica, ali ovdje sam imala osjećaj da ima previše sporedne radnje koja samo dodatno otežava čitanje. Sama osnovna priča mi je zapravo bila zanimljiva – dinamika između Mile i Eug...

Junaci, Stephen Fry

RECENZIJA Izdavač:  Mitopeja Junaci je drugi nastavak serijala Mythos. Ovo je roman o grčkoj mitologiji Stephena Fryja.   Kratki sadržaj: Ovo je roman o grčkim junacima koji dolaze nakon vremena bogova. Stephen  nam  je na svoj jedinstven način približio neke najpoznatije junake grčke mitologije i opisao nam njihove prepreke i dogodovštine. Svaki od junaka morao je proći kroz razne kušnje i zadatke kako bi zapravo postao junak. U ovoj knjizi upoznajemo Perzeja, Herakla, Belerofonta, Orfeja, Jazona, Atalantu(junakinju), Edipa te Tezeja. Iako vidimo poveznice između nekih junaka, svaki od njih ima svoju priču koja je jedva čekala biti nam ispričana. Ovo je jedan od onih romana koji vas privuku izgledom. Možda je to do mitopejinog izdanja, ali znam da me izgled svakako privukao, koliko god to površno zvučalo. Ali svi mi znamo, čim nam nešto izgleda lijepo, odmah mislimo da je super. I tako su me junaci privukli izgledom. Ali onda sam počela čitati. Naravno imala sam vel...